top of page

HER ~ Muza najnowszej kolekcji Natalii Siebuły to kobieta, odkryta któregoś wieczora na Instagramie. Filigranowa, bardzo zdolna artystka z burzą czarnych loczków na głowie. Imponująco naturalna, świadoma i autentyczna. Wyjątkowa. 

Inspirująca Paulinka Kowalik (@misskromeczki) o niesamowitym spojrzeniu wystąpiła przed obiektywem Piotra Czyża. 

 

Tło sesji nie jest przypadkowe to integralna część zamysłu kolekcji -wnętrze Domu Chemika w Puławach , którego historia sięga lat 60 XX wieku. Pomysł na stworzenie dużej placówki kulturalno - oświatowej narodził się w Zakładach Azotowych "Puławy", którego projekt - bardzo nowoczesny jak na tamte czasy powstał na przełomie lat 64/65 w Centralnym Ośrodku Badawczo - Rozwojowym w Warszawie za konstrukcje odpowiedzialny był mag inż. Jerzy Cyganecki a projektantka architektury to Jadwiga Szymanowaka - Biedrzycka. Od lat 80 w budynku prężnie działa Puławski Ośrodek Kultury prowadząc zajęcia taneczne, teatralne, plastyczne czy wokalne a także organizując liczne wydarzenia takie jak Międzynarodowe warsztaty jazzowe, koncerty czy przeglądy. 

 

Kolekcja składa się z ponad 30 elementów, w której można wyróżnić trzy dominujące motywy: marszczenia, falbany i grochy. W jej skład wchodzą klasyczne, ponad czasowe małe czarne ozdobione falbanami wykonane z mieszanek bawełny z wiskozą, dwa czarne garnitury z mieszanki wełny, bawełny i wiskozy- prosty, wąski i dopasowany ale i obszerny z rozcięciami w nogawkach i rękawach. Charakterystyczne i nawiązujące do poprzednich kolekcji kopertowe sukienki, w tym jedna w kolorze wyrazistej czerwieni zaprojektowana z myślą o krętych schodach, które mieszczą się w jednym ze skrzydeł Domu Chemika. Delikatne sukienki oraz detale wykonane ze zwiewnego szyfonu w zamszowe grochy komponujące się z marmurowymi posadzkami. Malinowo - pomarańczowy jedwabny komplet i rozkloszowana sukienka z falbanami nawiązują do koloru mozaik. 

 

Anna Ławska - projektantka biżuterii dzięki swojej uprzejmości dopełniła stylizacje kolczykami a także dużymi, ciekawymi brochami ręcznie wykonanymi ze srebra i złota. Bawiąc się formą poprzez wygięcia lustrzanych elementów. 

bottom of page