top of page

FACES ~ to pierwsza odsłona projektu Siebuły w okół mody, fotografii i architektury zrealizowana we wnętrzach Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie zaprojektowanego przez trzech architektów : Witold Benedek, Stanisław Niewiadomski i Władysław Strumiłło.

 

Punktem wyjścia dla kolekcji stały się klasyczne koszule oraz wzory japońskich kimon, plisowane spódnice i spodnie nawiązujące do stylu vintage. Wzbogacają ją dodatkowe modele: proste, czarne sukienki, klasyczne topy, obszerny płaszcz. Kolekcja w całości wykonana jest z naturalnych tkanin – bawełny oraz wiskozy z domieszkami wełny bądź jedwabiu. Paleta barw ograniczona została do bieli i czerni, przełamywanych jedynie stalowa szarością i granatem. 

Kolekcja dedykowana jest silnym kobie- tom. Kobietom, które wytyczają własne ścieżki, inspirują. Zwykłym kobietom, które robią niezwykle rzeczy. To one budzą w nas zachwyt i skradają nasze spojrzenia. Nie bez powodu na koszulach pojawia się prosta, linearna ilustracja motywu twarzy, wykonana przez Paulinę Derecką za po- mocą tuszu i piórka. Powielona ilustracja symbolizuje tłum. Integralną częścią kolekcji są wykonane ze srebra elementy biżuteryjne Anny Ławskiej tym razem większe formy ale wciąż delikatne charakterystyczne dla jej stylu. 

bottom of page